Opettajat, tukihenkilöstö ja kiinteistö

Opettajien sähköpostiosoite: etunimi.sukunimi(@)edu.forssa.fi

  • Elo-Anttila Hanne (ELO), kemia, matematiikka (virkavapaalla 19-20, sijaisena Maria Eskola)
  • Heikkilä   Jari (HEI), matematiikka, fysiikka
  • Holmström   Helena (HOL), ruotsi (jaksot 1 ja 2)
  • Jaakkola   Tiina (JAA), matematiikka
  • Jokinen   Heikki (JOK), historia. Sähköposti: @forssa.fi
  • Julkunen   Tero (JUL),  ruotsi, englanti, ranska, tutor-kurssi
  • Kemppi Taina (KEM),   englanti
  • Kiesi Harri (KIE),   englanti, ranska
  • Kilponen   Antti (KIL), liikunta, terveystieto
  • Koivula   Hannele (KOI), matematiikka
  • Kultanen   Minna (MKU), erityisopetus
  • Laajalehto Arja (ALA) opinto-ohjaus
  • Laaksonen   Virpi (LAA), englanti, ruotsi
  • Mikkola Maarit (MIK), venäjä
  • Mäkelä Laura (MLÄ),   äidinkieli ja kirjallisuus
  • Mäkivalli   Jani (MÄK), historia, yhteiskuntaoppi, uskonto
  • Pelkonen Tony (PEL), filosofia ja yhteiskuntaoppi
  • Petersen   Susanne (PET), ruotsi, saksa, S2-kieli, erityisopetus
  • Pilhjerta-Mäki   Kirsi (PIL), biologia, maantiede, terveystieto
  • Pirhonen   Nana (PIR), opinto-ohjaus
  • Ruskela   Marjo (RUS, MRU), kuvataide
  • Sevon Marjo (MSE, SEV),   espanja, italia, ranska
  • Silmu Jarkko (SIL),   fysiikka, kemia
  • Sorri Tuomo (TSO, SOR), musiikki
  • Suojoki Timo (SUT), matematiikka
  • Suominen   Johanna (SUO), uskonto, filosofia, psykologia
  • Syrjäaho   Piia (SYR), äidinkieli ja kirjallisuus
  • Thil-Holmström   Terhi (THI), liikunta, terveystieto
  • Veistola   Simo (VEI), biologia, maantiede. Sähköposti: @forssa.fi
  • Vilkki Juha (VIL),   biologia, maantiede
  • Wessman Nina (NWE, WES),   englanti, ruotsi
  • Yli-Jaukkari   Tiina (YLI), äidinkieli ja kirjallisuus

 

  • 03-41415459 toimistosihteeri Maaret Ahonen, maaret.ahonen@forssa.fi 
  • 040-6873651 toimistosihteeri Amanda Jyrkänne amanda.jyrkanne@forssa.fi
  • 03-41415460 opettajainhuone
  • 050-5640066, kiinteistönhoitaja Kimmo Rantanen, kimmo.rantanen@forssa.fi, 
  • 03-41415465 ruokala, emäntä Marita Rikassaari, marita.rikassaari@loiku.fi

 

  • 045-657 63 01  terveydenhoitaja Eliisa Paija-Sulka, Eliisa.Paija-Sulka@fshky.fi, myös Wilma, Koululla ma, ke ja pe. Ks. ovesta läsnäolot!
  • 050-9119992  kuraattori Arja-Maija Ojanen, arja-maija.ojanen@fshky.fi , myös Wilma, lyseolla yleensä ma-ti.
  • 050-402 24 67 erityisopettaja Minna Kultanen, minna.kultanen@edu.forssa.fi, myös Wilma
  • 040 631 3501 psykologi Johanna Eirola, johanna.eirola@fshky.fi, myös Wilma
  • koululääkäri Teppo Tähtinen, kysy aikaa terveydenhoitajalta

Päivitetty 12.8.2019

Yhteystiedot

Rehtori (talous, hallinto, yo)
Simo Veistola

simo.veistola@forssa.fi

p. 050 564 0057

Apulaisrehtori (kurssitarjotin)
Heikki Jokinen,

heikki.jokinen@forssa.fi
p. 050 375 9250

 

Vararehtori (koulupäivien organisointi)
Taina Kemppi, taina.kemppi@edu.forssa.fi
p. 040 674 2054

Toimistosihteeri
Maaret Ahonen,

maaret.ahonen@forssa.fi
p. 03-4141 5459

 

 

Forssan yhteislyseo
Lyseokatu 2
(ex: Hämeentie 29)
30100 Forssa

puh. 03 41 411
(kaupungin keskus)

 

Sähköpostiosoitteet
yhteislyseo@forssa.fi
opettajat: 

etunimi.sukunimi@edu.forssa.fi